Projektas „Angelo sparnu palytėti”

Gižų kaimo bendruomenė įgyvendino projektą „Angelo sparnu palytėti” finansuojamą Vilkaviškio rajono savivaldybės, pagal nevyriausybinių organizacijų rėmimo programą. Projektui įgyvendinti skirta 700 Eur savivaldybės lėšų, 179,6 Eur prisidėjimas bendruomenės lėšomis.
Projekto tikslas – Surengti turiningą, prasmingą ir švietėjišką, tradicine tapusią, Angelų Sargų šventę visiems Gižų seniūnijos gyventojams bei svečiams. Skatinti kaimo bendruomenių bendravimą, puoselėti šeimos, bendruomenės vertybes, ugdyti atsakomybės ir bendruomeniškumo jausmą.
Uždaviniai: Suorganizuoti tradicinę šventę „Angelo sparnu palytėti“; pakviesti šventėje dalyvauti krašto meno puoselėtojus, amatininkus ir suorganizuoti jų darbų parodą. Įsigyti renginiui reikalingas priemones, prekes ir paslaugas.
Projekto lėšomis įsigyta: suvenyrų –angelo skulptūrėlių ir rėmelių padėkoms, įsigyta spektaklių ir koncertinės programos paslaugos.
Spektakliais buvo pradžiuginti ir vaikai, jaunimas ir vyresnio amžiaus gyventojai. Vaikai buvo įtraukti į spektaklio veiksmą, džiaugėsi tokia galimybe, ne tik stebėti, bet ir vaidinti. Vyresnieji džiaugėsi galimybe nemokamai žiūrėti spektaklį mūsų miestelyje. Nuostabi koncertinė programa, vykusi bažnyčioje, pakylėjo virš kasdienybės, leido jaustis ypatingai. Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje savo darbų, karpinių parodą suorganizavo Virginija Armanavičienė – Suvalkijos (Sūduvos) krašto popieriaus karpytojų grupės „Sėjinis“ vadovė, dailės mokytoja ekspertė, Lietuvos etninės kultūros globos tarybos narė. Džiaugiamės turėję galimybę pamatyti nuostabius jos darbus iš arti. Pagerbėme ir padėkojome nusipelniusiems miestelio gyventojams už pagalbą ir paramą bendruomeninėje veikloje.
Renginiai buvo viešo pobūdžio, nemokami, skirti tenkinti viešuosius kultūrinius, švietėjiškus gyventojų poreikius. Tikime, kad renginių dalyviams suteikėme daug teigiamų emocijų, patenkinome gyventojų kultūrinį, švietėjišką poreikį, jie prasmingai praleido laiką visose veiklose, sustiprėjo dvasiškai. Aktyvi ir vieninga bendruomenės narių, seniūnijos gyventojų veikla reprezentuoja bendruomenę, Gižų seniūniją, garsina Vilkaviškio rajoną.