Projektas „Aš tau – tu man”

Gižų kaimo bendruomenė kartu su Neformalia Gižų jaunimo grupe OHO įgyvendino projektą „Aš tau – tu man”, finansuojamą Vilkaviškio rajono savivaldybės, pagal Vilkaviškio rajono savivaldybės jaunimo iniciatyvų skatinimo projektų finansavimą. Projekto įgyvendinimui skirta 1617 Eur lėšų.

Projekto tikslas – skatinti jaunimo saviraišką, iniciatyvas, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp skirtingų amžiaus grupių, siekiant labiau pažinti save, pasitikėti savo jėgomis, įtraukti jaunimą į visuomeninę veiklą, savanorystę, spręsti jaunimo užimtumo kaime problemas.

Uždaviniai:

  1. Surengti interaktyvūs mokymai jaunimui ir vyresnio amžiaus kaimo gyventojams. Užsiėmimo metu dalyviai išmoko nesudėtingų pratimų, stiprininančių kūną, suteikiančių energijos, mažinančių psichologinę įtampą, gerinančių gebėjimą susitelkti ir išlikti ramiais įtemptose situacijose, nesudėtingų fizinių tempimo ir kvėpavimo pratimų, stiprinančių ir atpalaiduojančių kūną, suteikiančių energijos, mažinančių psichologinę įtampą, gerinančių miego kokybę bei atmintį, susipažino su sveikos mitybos nauda, išmoko keletą receptų, pasigamino sveikuoliškas vaišes. Edukaciją užbaigėme sąmoningo valgymo praktika, refleksija ir bendra daina.
  2. Įsigyta 10 vnt. sėdmaišių, jie skirti patogiam bendravimui tiek viduje, tiek lauke ir 1 vnt. žaidimo stalas „Oro ritulys“, kuris yra ne tik linksmas, bet ir naudingas mūsų akims, rankų koordinacijai, reakcijai lavinti. Šis žaidimas tinka žaisti įvairaus amžiaus žmonėms, todėl stiprinant kartų bendravimą, kartu gali žaisti ir vyresnio amžiaus gyventojai.

Įgyvendindami šį projektą siekėme skatinti tarpusavio bendrystę ir saviugdą, raginti jaunimą bendrauti ir bendradarbiauti su vyresnio amžiaus gyventojais, ugdyti pilietiškumą ir pagarbą. Projekto nauda – suteikta progą nemokamai dalyvauti mokymuose, kurie ugdo pasitikėjimą savimi, mokėjimą atsipalaiduoti, labiau pasitikėti savimi, pasirūpinti savo emocine ir fizine būkle, pasigaminti sveikuoliškų patiekalų. Siekiame suburti jaunimą, kurti pamatus tolimesnėms jaunimo iniciatyvoms, turiningam laisvalaikio praleidimui.