Spalio 4 d. gižiečiai ir svečiai buvo pakviesti švęsti Angelų Sargų šventę „Angelo sparnu palytėti“. Šventė prasidėjo mišiomis Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje, kurias aukojo Vilkaviškio dekanas Virginijus Gražulevičius. Po mišių gyventojai ir svečiai rinkosi į Gižų kultūros namus. Angelų Sargų šventė – tradicinė šventė mūsų miestelyje, suburianti bendrai maldai, padėkai, meninių darbų parodoms, dalyvavimui gražiuose renginiuose. Tradicija tampa šią dieną padėkoti mūsų žmonėms už gražius darbus, pagalbą, savanorystę, padrąsinimus, atjautą. Renginio metu medinėmis angelo skulptūrėlėmis (medžio drožėjo Raimundo Blažaičio darbai), padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti nusipelnę bendruomenės nariai, seniūnijos gyventojai už jų aktyvią geranorišką pagalbą, iniciatyvas, nuoširdų bendradarbiavimą, kūrybiškumą, krašto garsinimą. „Dėkingumo galia, keičia gyvenimą – Kiekviena diena yra dovana, kiekviena patirtis naudinga, o kiekvienas kelias visada kažkur veda. Matyti, jausti, girdėti – jau yra palaiminimas.”
Šie metai paskelbti tautodailės metais, todėl didžioji dalis renginio buvo skirta kraštietės Alvinos Radžvilienės kūrybai. Kultūros namuose buvo eksponuojama siuvinėtų paveikslų ir mezginių paroda „Rankdarbiai – mano sielos muzika”. Alvinos darbų parodą pristatė ugdymo priemonių vertintoja, suaugusių žmonių ir vaikų įvairių kūrybos darbų konkursuose vertinimo komisijos narė Virginija Armanavičienė, megztus rūbus demonstravo įvairaus amžiaus modeliai. Šventinį renginį vainikavo Pauliaus Stalionio koncertas.
Ši šventė buvo suorganizuota įgyvendinant projektą „Angelo sparnu palytėti 2020”. Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija, projekto vertė – 1499,73 Eur. Partneris – Vilkaviškio rajono savivaldybė. Projektas buvo viešo pobūdžio, skirtas tenkinti viešuosius poreikius. Įgyvendinus projektą patenkinome gyventojų kultūrinį poreikį, pagerbėme nusipelniusius gyventojus, apdovanojome juos atminimo dovanomis. Senjorai ir jaunimas įtraukti į bendrą veiklą jautėsi pastebėti, buvo puiki proga kartų bendrystei. Krašto amatininkai, tautodailininkai, verslininkai pakviesti dalyvauti veikloje jautėsi bendruomenės dalimi. Socialinę atskirtį patiriantys asmenys, šventėje jautė dėmesį ir rūpestį jais. Tikime, kad ši tradicinė šventė vyks kiekvienais metais, bus perduodama iš kartos į kartą, stiprins bendruomeniškumą, bendradarbiavimą.
„Gyvenimo ratas sukasi, dovanodamas pasauliui šilumą, šviesą, dovanodamas gerus žmones ir jų gerus darbus.”